E-Göç, E-İkamet, Randevu, Danışmalık Hizmeleri

Göç İdaresi randevusuz başvuru kabul etmemektedir. E-İkamet başvurusu için randevu almanız gerekmektedir.

Hızlı Başvuru Formu
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

ONLİNE ULUSLARARASI

GÖÇ RANDEVU HİZMETLERİ

Türkiye’de bulunan yabancılar, ilk geçiş ve uzatma başvurunuz için öncelikle randevu alın. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Randevularınızı hızlı ve kolayca alabilirsiniz. Randevu destek talebi oluşturmak için formu eksiksiz doldurun. Detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evraklar talebiniz doğrultusunda tarafınıza iletilecektir.

Ücretsiz Danışma Hattı
Hemen Tıklayıp Arayarak Randevunuzu Oluşturun

0850 532 45 49

İkamet İzinleri

Eikamet/Göç İdaresi Randevu, Yabancı Oturma/İkamet İzni, İkamet izinleri, Aile, Turistik, Öğrenci ve Diğer ikamet izinleri ile birlikte bir kaç çeşide ayrılmaktadır. Türkiye’de ki kalış amacınıza uygun ikamet izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

İkamet İzin Belgesi Harç Miktarları

İkamet İzin Belge Bedeli

İkamet izni belgeleri, 210 sayılı Değerli Kâğıtlar Kanunu uyarınca değerli kâğıt kapsamında olup, miktarı her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenen bir belge bedeline tabidir. Belge bedelinden herhangi bir ülke vatandaşı için muafiyet söz konusu değildir.

31 Aralık 2018 tarihli ve 30642 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Muhasebat ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Tebliği belirlenen 01.01.2019 tarihinden geçerli olacak İkamet İzni Belgesi Değerli Kağıt bedelini aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Harç Ücretlerİ
about-image

Dikkat !

Göç idaresi 6458 sayılı kanunun 31-1(e) bendi (Turizm amaçlı kalacaklar) çerçevesinde en fazla 1 yıl süreliğine kısa dönem ikamet izni düzenlenen yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ilkamet izni kalış nedeni olmaması halinde 01.01.2020 tarihinden itibaren aynı amaçla ikamet izni talepleri uygun görülmeyecektir.

İlk İkamet Başvurusu

Bize Danışın

Farklı bir ülkede ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların ilk defa Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ikamet edebilmek amacıyla talepte bulunabilecekleri başvuru türüdür. İlk ikamet başvurusu sırasında, türüne göre (kısa dönem ikamet izni, uzun dönem ikamet izni, öğrenci ikamet izni ve aile ikamet izni) talep edilen belgeler değişiklik göstermektedir. Belgelerin eksiksiz ve zamanında yetkili kurumlara teslimi zorunludur.

Geçİş Başvurusu

Bize Danışın

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınırları içerisinden farklı bir ülkeye geçiş yapacak olan yabancı uyruklu vatandaşların talep edebilecekleri başvuru türüdür. Başvuruda bulunacak olan yabancı uyruklu vatandaşlar gerekli şartları sağladıkları takdirde istenilen belgeleri Türkiye Cumhuriyetinde bulunan yetkili mercilere eksiksiz ve zamanında teslim ederek geçiş başvurusunda bulunabilirler.

İkamet Uzatma Başvurusu

Bize Danışın

Önceki bir dönemde ikamet izin tezkeresi başvurusunda bulunup başvurusu kabul edilen yabancı uyruklu vatandaşların talep edebilecekleri başvuru türüdür. Yabancı uyruklu vatandaşların ikamet izin süreleri bitiminden önce başvuru yapmaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma ya da oturum izin sürelerinin bitiminden en çok 60(altmış) gün öncesinde, en az ise izin tezkeresinin bitim süresine birkaç gün kala ikamet izin tezkeresi süresi uzatma başvurusunda bulunmaları zorunludur, aksi takdirde cezai işleme tabi tutulacaklardır.

Randevu İşlemleri

Çağrı Merkezimizi Arayın

Hemen Ara
Hızlı Başvuru